ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Redrock Micro retroFlex-S - retro rig dla aparatów Sony Antoni Żółciak

2016-02-10
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Redrock Micro retroFlex-S - retro rig dla aparatów Sony
Utrzymany w stylistyce retro i ułatwiający filmowanie bezlusterkowcami Sony. Na rynek wchodzi nietypowy rig Redrock Micro retroFlex-S

Dzięki temu nietypowemu akcesorium każdy użytkownik sprzętu Sony NEX-3, A5000 i A5100 będzie mógł poczuć się jak operator kamer Super-8 z lat 60. ubiegłego wieku. Cały design nawiązuje do przeszłości - od uchwytu, przez charakterystyczną sygnaturkę, aż po specyficznie wykończony korpus.

Ale retroFlex-S ma również zastosowanie praktyczne. Używając go, uzyskamy lepsze wsparcie dla kamery podczas filmowania "z ręki". I nieważne, czy znajdziemy się na weselach, ulicy czy pokazach mody; niewielkie wymiary urządzenia są wyznacznikiem jego uniwersalności.

Sam aparat mocowany jest w aluminiowej klatce, która umożliwia jednocześnie dostęp do gniazd komunikacyjnych. To, z kolei, pozwoli nasz zestaw rozbudować o zewnętrzne mikrofony czy oświetleniowe panele LED. W razie potrzeby możemy też klatkę całkowicie zdemontować i wykorzystać ją w konstrukcjach opartych o bardziej zaawansowane rigi.

Kadrowanie odbywa się przy pomocy zamocowanej na retroFleksie muszli ocznej z lupą powiększającą, dzięki czemu zyskamy na czytelności obrazu z ekranu LCD. Uruchomienie nagrywania, natomiast, następuje po wciśnięciu dedykowanego przycisku umieszczonego na obudowie riga.

Redrock Micro retroFlex-S kosztuje 545 dolarów i jest dostępny za pośrednictwem strony producenta. Niedługo, do obecnie dostępnych wersji, dołączyć mają również modele kompatybilne z linią A6000.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl