ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Canon G1 X Mark II - kompakt dla wymagającego fotografa Maciej Zieliński

2014-02-12
2 komentarzy
23
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon G1 X Mark II - kompakt dla wymagającego fotografa
Nowy Canon PowerShot G1 X Mark II to przede wszystkim poprawiona ergonomia i jeszcze większe możliwości

Następca G1 X to nadal solidny, wykonany z nierdzewnej stali i pokryty stopem aluminium korpus, ale obdarzony nowym, ergonomicznym gripem. Zniknął wizjer lunetkowy, ale do aparatu można teraz podpiąć cyfrowy odchylany wizjer EVF-DC1. Do kadrowania służy też 3-calowy, odchylany i tym razem dotykowy ekran LCD. Wygodę obsługi ma poprawiać również dwa pierścienie kontroli obiektywu (Dual Lens Control Rings), krokowej i płynnej regulacji, dzięki którym możemy kontrolować zoom, wartość przysłony lub czas otwarcia migawki.

Aparat wyposażono w dużą matrycę CMOS typu 1,5” (nieco mniejsza od APS-C, piksele są 4,5x większe niż w G16) formatu 4:3 o maksymalnej rozdzielczości 13,1 Mp (12,8 dla formatu 3:2). RAW-y zapisywane są w wersji 14-bitowej. Sensor obsługuje nowy procesor DIGIC 6, który ma być nawet 2,4x szybszy od poprzednika. Przekłada się to m.in. na krótszy o 56% czas reakcji. Znacznie szybciej ma pracować również układ AF oparty tym razem na 31, a nie 9 jak w pierwszej wersji, czujnikach ostrości. Lepiej prezentuje się też obiektyw - ma bardziej użyteczny zakres 24-120 mm (dla małego obrazka) i lepsze światło od f/2 przy szerokim kącie do f/3,9 przy maksymalnym zbliżeniu. Dostępny jest też tryb wideo Full HD 1920 x1080 30p z dźwiękiem stereo.

Aparat może oczywiście pochwalić się również wbudowanym Wi-Fi oraz NFC, umożliwiającym szybkie wysyłanie zdjęć na smartfony, tworzenie kopii zapasowych oraz zdalną obsługę. Zapowiada się naprawdę ciekawy aparat dla wymagającego fotografa!

Canon PowerShot G1 X Mark II ma być dostępny od kwietnia w sugerowanej cenie 799 dolarów.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl